20 maja 2021 roku zostały ogłoszone wyniki 11. edycji konkursu „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”. W kategorii OLEJE wyróżnienie zdobył olej rzepakowy Rapso – znany i ceniony produkt z naszej oferty.

Organizatorem konkursu jest ogólnopolski miesięcznik Hurt & Detal – prestiżowe czasopismo branżowe, skupione na tematyce FMCG. Celem corocznej inicjatywy jest nagradzanie marek szczególnie cenionych przez właścicieli i kierowników sklepów spożywczo-przemysłowych z całego kraju. Procedura konkursowa skupia się na wyłonieniu produktów oraz usług, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwijania polskiego handlu detalicznego.

Wyróżnienie w konkursie to dla nas ogromna radość. Cieszymy się, że nasze zaangażowanie w tworzenie produktów najwyższej jakości zostało docenione przez Klientów – mówi Jakub Ziemkowski, Terenowy Kierownik Sprzedaży VOG Polska Sp. z o.o. i dodaje: Chcielibyśmy serdecznie podziękować Kupcom z całej Polski za zaufanie. W konkursie to oni są jedynym jury i to dzięki ich głosom olej Rapso został wyróżniony jako jeden z najlepiej sprzedających się produktów.

Olej rzepakowy Rapso przewagę konkurencyjną zawdzięcza dbałości o każdy aspekt procesu produkcyjnego. Nasiona rzepaku pochodzą z upraw wolnych od GMO i są uważnie selekcjonowane, a następnie delikatnie tłoczone. Destylacja odbywa się bez użycia środków chemicznych, skutecznie eliminując zanieczyszczenia, wodę i substancje zmętniające.

Olej Rapso jest neutralny w smaku i nie ma dominującego zapachu. To sprawia, że ma wiele zastosowań w kuchni – doskonale nadaje się zarówno do smażenia, pieczenia, jak i przyrządzania sałatek. Dużą wagę przykładamy także do opakowań – butelki o pojemności 0,75L, wykonane z ciemnozielonego szkła, są praktyczne, estetyczne oraz przyjazne dla środowiska – podkreśla Jakub Ziemkowski.

Konkurs „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich” przebiegał pod nadzorem Instytutu Badawczego TNS Polska, który zliczał głosy Kupców oraz opracował niezależny raport.