7 września, w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród ogólnopolskiego, niezależnego plebiscytu branżowego – Perły Rynku FMCG 2021. Wśród marek nagrodzonych przez detalistów jako najbardziej udane nowości znalazły się aż 3 pozycje z portfolio firmy VOG Polska: KRESTO MIX bakalii z nerkowcem, KRESTO SELECT śliwki suszone oraz KRESTO SELECT żurawina suszona.

Perły Rynku to prestiżowe, ogólnopolskie badanie, w którym reprezentanci znanych podmiotów detalicznych testują produkty z branży spożywczej, kosmetycznej i chemii gospodarczej. Zadaniem jury, składającego się z przedstawicieli sieci handlowych drogerii, aptek oraz stacji paliw, jest wyłonienie najlepszych nowości w poszczególnych kategoriach. Pod uwagę przy ocenie brane są m.in. potencjał sprzedażowy oraz zgodność produktu z aktualnymi trendami rynkowymi.

Pierwszym z produktów firmy VOG Polska, który zdobył uznanie ekspertów oraz srebrny medal, były bakalie ŻURAWINA SUSZONA KRESTO SELECT – całe owoce w praktycznym, 150-gramowym opakowaniu. To wygodny dodatek do rozmaitych dań i wypieków, który został nagrodzony w kategorii „Pestki i przekąski bakaliowe”. W tej samej kategorii nagrodę zdobyły ŚLIWKI SUSZONE KRESTO SELECT, również o gramaturze 150 g – cenione owoce o wysokiej zawartości potasu, który pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu nerwowego.

Trzecim nagrodzonym produktem jest MIX BAKALII Z NERKOWCEM KRESTO, który otrzymał Perłę w kategorii „Produkty śniadaniowe”. To autorska mieszanka, w której oprócz orzechów znalazły się także słodkie kostki daktyli i chrupiące płatki migdałowe. Propozycja została stworzona z myślą o potrzebach współczesnych konsumentów, którzy prowadzą dynamiczny tryb życia, a jednocześnie dbają o zdrowe odżywianie. Gotową kompozycję wystarczy dodać do jogurtu lub musli, by uzyskać sycące i pożywne śniadanie.

W tym roku Perły Rynku były przyznawane już po raz 15. Organizatorem wydarzenia jest Wydawnictwo Gospodarcze, wydawca „Wiadomości Handlowych” i właściciel portalu wiadomoscihandlowe.pl. Patronat honorowy nad projektem objął Business Centre Club.